مهم نیست ...

مهم نیست تو به حرف بچه ات گوش می کنی یا اون به حرف تو گوش (ن)می کنه!  ... مهم نیست تو خونه سیستم فرزند مداری حکم فرماست یا منطق مداری ! ... مهم نیست خودت رو در اولویت آخر می بینی ! یا اصولأ وقت نداری خودتو  ببینی! ... مهم اینه که رابطه مادر و فرزندی اینقدر صمیمانه و دوستانه باشه که هر وقت کار اشتباهی می کنه ، پیش از اینکه تو حرفی بزنی ، اون نگران خدشه دار شدن این رابطه خاص و افلاطونی باشه !   

یک ملافه بلند کشیده دور خودش و فقط یک جفت چشم شیطون و درشت از اون لا ماها پیداست و یک صدای غرولند که مدام نق میزنه که چرا نصف ملافه دایم می پیچه توی دست و پایش!! ، شده عین ساندویچ مغز با سس تند خردل! ... تلفن که زنگ می زنه از هولش نمی دونه چطوری یورش ببره سمت تلفن که گوشی رو  برداره ! بعدش به مخاطب ناشناس که از قضا اشتباهی شماره گرفته بوده می گه : " سلام! ، آخه چرا یک دقیقه صبر نمی کنی من چادرم رو از نمازم  بکندونم  بعد زنگ بزنی؟؟؟"  (مخاطب محترم قهقهه خنده اش به وضوح به گوش می رسه!) دخملک بلافاصله گوشی رو می گذاره و مثل گناهکارها ملتماسنه می گه  : " ببخشید که بی اجازه تلفن رو برداشتم با آقای اشتباهی حرف زدم!" 

هر چی عروسک پارچه ای و پلاستیکی شکل آدم و حیوان و غیره داره به خط کرده و عین فرمانده گروهان داره براشون خط و نشون می کشه ،  نصیحت می کنه ، هزار جور باید و نباید براشون می شماره و تذکرات ریز و درشت اما محترمانه نثارشون می کنه ! تو رو که می بینه می گه : " ببخشید اتاقم رو بهم ریخته کردم!  فقط میشه الان از اتاقم بری در و ببندی من با جلسه منیران سخنداری دارم!" 

تا غافل می شی می ره در یخچال رو باز میکنه و اغلب بدون نتیجه و با تمام قدرت می بنده ... اینبار بعد از کوبیدن در یخچال میاد پشت در دستشویی و داد می زنه : " مامی معذرت می خوام! خوب ؟ خوب ؟ خواهش می کنم بگو اشکال نداره!"

... از پشت در های بسته  : "مامانم چی اشکال نداره؟ چکار کردی؟ "  ...

"مامان خواهش می کنم بگو عیب نداره اینو برداشتی!" ... 

" مگه چی رو برداشتی؟"  ...

" مامان چرا آروم حرف زدی ؟ ... هان ؟؟ چرا  جواب نمی دی ؟ می گم نگاه کن ! ببین دارم از این سیب کوچولو سبز کمرنگها می خورم خوب؟ بگو اشکال نداره!!


 

موسسه ستاره شناسی تهران

 

 

آیینه های قدی و بزرگ مقعر و یا با تحدب متفاوت که بچه ها خیلی خیلی براشون تجربه جالب و مفرحی بود !


 

ترازوی مخصوص نشان دهنده وزن تقریبی در خورشید !

 


 

اینهم وزن زمینی ...

گزارش کاملتر رو اینجا بخونین

/ 18 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هانا مامان روژيا

سلام من يه مامانم كه همش بيست روزه دخمليم به دنيا اومده.راستش تو وب گرديام با وبلاگتون آشنا شدم.از طرز نوشتنتون خيلي خوشم اومد.يه قسمتايي از آرشيوتونم خوندم. شايد تكراري باشه اينكه بگم اجازه هست لينكتون كنم يا نه.ولي اجازه هست؟ ميخوام با اجازتون از تجربياتتون استفاده كنم. و صد البته اميدوارم كه بتونيم دوستاي خوبي براي هم باشيم.

مامان هيژا

و همين چشماي شيطونه كه آدمو عاشق خودش مي كنه

هستی

خیلی عقبم و این چقدر ناراحتم میکنه ... بر میگردم ...دلم براتون یه ذره شده .. یه عالمه ماچ ابدار برای مادر و دختر عزیز

آرزو مامان آرش

سلام مژگان جون خوبی؟ ماشاءالله به آندیای ناز و زیبا. [ماچ] افرین به تو مامان نمونه [گل]

سوری مامان عسل

سلام مژگان جون. خداييش با اين دختر حاضر جواب حسابي كيف مي كني گاهي از اين اصطلاحاتش واقعا جالب و منحصر به خودش هست. بخصوص قضيه تلفن كه كلي منو خندوند . روي ماهش رو مي بوسم[ماچ][بغل]