زندگی با طعم بچه ...

حکایت مادر و فرزندی شاید گاهی مصداق این شعر تغییر یافته است که ... هم می خوام با تو بمونم ، هم می خوام (یک وقتهایی البته)  نمونی پیشم ، هم می خوام بهم نچسبی ، هم بری دیونه می شم!!!

میاد تو آشپزخونه ، تا به خودت بجنبی صندلی رو می کشه جلو و دستهایش رو تا مچ  فرو می کنه تو کاسه محتوی مواد کوکو و چنان لب ور می چینه که انگار دستهایش رو کرده تو حوض یخ! ... بی اراده خنده ات می گیره و اونهم از خنده تو قهقهه سر میده ! کل آشپزخونه رو درگیر می کنین و کلی ظرف کثیف میکنه و بالاخره راضیش می کنی که از آشپزخونه دل بکنه! ... هنوز ده دقیقه نشده دلواپس می شی و می ری سراغش و دوباره برش می گردونی کنار خودت که جلوی چشمت شلوغکاری کنه!

تا عصر چند بار تلفنی قربان صدقه اش می ری! و همش قیافه شیطونش جلوی چشمت و صدای ظریفش تو گوشت زنگ می زنه ! ... خونه که می رسی انگار که از مسافرت چند ماهه برگشته باشی چنان تو بغلت فشارش می دی که از ترس پا به فرار می ذاره! ... حدود 12.30 شب وقتی تمام بهانه گیریهایش رو با خونسردی پشت سر گذاشتی و تمام لحظه هایش رو به بازی سپری کردی و خرابکاریهاش رو با لطافت مرتفع کردی و اشتباهاتش رو با شوخی و خنده بهش گوشزد کردی و هر جا کشوندت دنبالش رفتی و پا به پایش دوستش شدی و خواهرش شدی و مادرش شدی و عروسکش شدی و بچه اش شدی و معلم موسیقی اش شدی و مربی باله اش شدی و استاد زبانش شدی و معلم نقاشیش شدی و بچه شدی و بزرگ شدی و ... کوفته شدی! اونوقت اون می گه حالا بریم توپ بازی! ... اما تو ترجیح می دی شیرجه بری تو غار تنهاییت!

بالا خره می خوابه ، هر چند نه از سر رضایت و با زبان خوش ! ... تو تختش که می گذاریش یکساعت طول می کشه تا از نوازش کردنش و شنیدن صدای یکنواخت نفسهایش و کنار زدن موهای آشفته از پیشانی عرق کرده اش و چیدن بالشتکهای دور برش و درست کردن حالت دست و پایش و کشیدن  پتوی مورد علاقه اش و لذت تماشایش تو خواب دل بکنی! ...

پ ن : گزارش تولد سام عزیز تو پست بعدیه ... کلی بچه که از سر و کتف هم بالا می رن و اصلا هم دعواشون نمیشه! ... 

آندیا ، رومینا و مانا جون

/ 7 نظر / 15 بازدید
نسترن مامان باران

عاشق نوشته های زیباتم عزیزم و دیدن روی ماه شازده خانوم هم که هوش از سر آدم می بره ببوسش[ماچ]

مامان ستایش

اون کوکو حتما خوردن داشته[چشمک] بچه ها همه دنیای مادرانشون هستند[بغل] _________________ آندیاجون رو ببوسید[ماچ]

معصومه

سلام منتظر پست بعدی هستیم