کودکان فرزانه

اصولا رابطه مادر و فرزندی رابطه پیچیده و منحصر به فردیه ... رابطه ای که نه قابل توجیه و تفسیره و نه میشه تشبیه و تعبیرش کرد! ... هر چه بیشتر با کودک پر انرژیت وقت بگذرونی بیشتر به زوایای ناشناخته این ارتباط شگفت انگیز پی می بری! از اتفاقات ساده و پیش پا افتاده گرفته تا مسائل پیچیده و به ظاهر لاینحل که هر کدوم به تنهایی می تونه مدتها ذهن آدم رو درگیر کنه یا مجبورت کنه برای کنار اومدن باهاش کلی وقت و انرژی بگذاری همه  یادآور اینه که بچه های  عصر لپ تاپ و بازیهای کامپوتری همیشه یک قدم از تو جلوترند ... اگه دستت رو بزنی زیر چونه ات و از خودت بپرسی که چطور یک فسقلی بازیگوش می تونه با عکس العملها و رفتارهایش نزدیکترین فرد به خودش رو گیج و سردرگم کنه یعنی کم آوردی!

  • اگه  یک روز غذایش رو با اشتها بخوره و دفعه بعد بگه همون غذا رو دوست نداره! ... شاید می خواد بازیت بده!
  • اگه فقط در حضور مادره که بچه ها همیشه تو مکانهای جدید  با کارها و رفتارهای پیش بینی نشده آدم رو سورپرایز  می کنن!!! لابد می فهمن که داری ملاحظه می کنی!
  • اگه تو چشمهایت نگاه می کنن و دقیقا همون کاری رو انجام می دن که نباید انجام بدن! لابد دستتو خوندن!
  • اگه موقع بازی و شادی و خنده می رن سراغ غریبه ها و به تذکرات یا حتی قربون صدقه رفتنهایت هم توجه نمی کنن ... اما به محض اینکه به مشکل برمی خورن با چشمهای پر اشک و نگاه پر از تمنا و حق به جانب ازت توقع دارن با اولین صدا بری سمتشون برای اینه که می دونن ناز و اداشون  کجا خریدار داره!
  • اگه وسط خیابون از انگشتت آویزون می شن که هر چی کیسه تو دستت داری بذارِ زمین و منو بغل کن بخاطر اینه که خوب می دونن چی از چی مهمتره!
  • اگه موقع خرید اسباب بازیهای تکراری و جاگیر همیشه دستهای کوچولوشون رو دور گردن پدر حلقه می کنن و پشتشون رو می کنن به مامانشون دلیلش اینه که می دونن چی رو از کی بخوان!
  • اگه دلشون با تو و زبانشون با شریک زندگیته فقط بخاطر این نیست که می خوان سیاست به خرج بدن! شاید می خوان نشون بدن که پدر و مادر هر چقدر هم بزرگ باشن می تونن هم زمان تو دل کوچولوشون جا بگیرن!   
  • اگه هر بار که یک کار تازه یاد می گیرن و یک پیشرفت اساسی تو کارشون پیدا می کنن ، یک عادت خوب قدیمی رو به دست فراموشی می سپرن و حسابی شگفت زده ات می کنن ... شاید می خوان یادت بندازن که همیشه قدر داشته هایت رو بدونی و چشمت به نیمه پر لیوان باشه!

 

 

امسال بازار جشنهای  نوروزی و هفت سین حسابی داغ بود و آندیا حسابی به وجد آمده بود. اینجا یکی از سیبها رو برداشت و با علاقه می خواست گاز بزنه که ... 

خودش می گه تو این عکس دارم آرزو می کنم ...

 

/ 15 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نگار

سلام.خدای من آندیا رو ببین.چقدر خانوم شده.اون موقعها که وبلاگشو میخوندم خودم هنوز نی نی نداشتم.چقدر خوشگلتر شدی عسل خانوم

مامان هیژا

عزیزم هر آرزویی داشته باید برآورده بشه با این حالت خوشگلی که گرفته

سحر

الهی قربون اون آرزو کردنش برم من[قلب]

شهرزاد مامان شرمینه

مژگان عزیز : سال خوب و خوشی در کنار خانواده محترم و آندیا عسلی براتون آرزمندم .. [قلب] از طرف من روی ماه آندیا رو ببوس .[ماچ]

فاطيما

سلام دوست عزيز.خسته نباشي.وبت رو ديدم.[گل][گل][گل] همه چيز خوب و عالي بود.[لبخند][لبخند][لبخند] معلومه براي طراحي اون زحمت کشيدي.[دست][دست][دست] من فاطيما هستم.خيلي خوشحال ميشم که به وبلاگ منم سر بزني [خجالت][خجالت][خجالت][خجالت] ادرسشو بهت ميدم:http://mylove2010.mihanblog.com ادرس گروه ياهو مو برات مينويسم.حتما توش عضو شو. ميتوني با من و همه ي اعضاي گروه مرتبط بشي. تبادل اطلاعات کنيم و با هم ديگه اشنا بشيم. http://mylove2010.mihanblog.com/extrapage/group [لبخند][نيشخند][نيشخند][نيشخند][نيشخند][نيشخند] موافقي با هم تبادل لينک داشته باشيم[تفکر][تفکر][تفکر] ازت ميخوام منو ليک کني[گريه][گريه][گريه][گريه] منو با اسم وبکده ي عشق لينک کن.[بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه] منتظرم ها[نيشخند][نيشخند][نيشخند][نيشخند]منم لينکت ميکنم. باي [خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ]